ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Έχει το προβάδισμα, έχασε τα άχαστα (Α’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται της ENΠ με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο στάδιο Γ.Σ.Π.Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε το πρόβαδισμα νωρίς μετά από πολύ όμορφο συνδιασμό Ακκιντόλα – Ντάμπισαϊαρ, με τον  Άγγλο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Από εκεί και πέρα η ομάδα μας έχασε σωρεία τεράστιων ευκαιριών για να διπλασίασει τα τέρματα της, όμως όλα τα τελειώματα από τους ποδοσφαιριστές μας ήταν λανθασμένα.

Πραγματικά η ΟΜΟΝΟΙΑ σήμερα πραγματοποιεί ίσως την καλύτερη φετινή της εμφάνιση, όμως σε ακόμη ένα αγώνα της λείπει το εύκολο γκολ.

Ελπίζουμε αυτό να έρθει νωρίς στο β’ ημίχρονο έτσι ώστε να φύγει το άγχος και η ομάδα να διαχειριστεί το προβάδισμα της και να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παντιλιμόν, Λανγκ, Λούφτνερ, Λέζιακς, Μαυρίας, Κούσουλος, Γκόμες, Τιάγκο, Ακιντόλα, Μποτεάκ, Ντάρμπισαϊρ.

Στον πάγκο οι Κυριακίδης, Παναγιώτου, Μανρίκε, Στυλιανού, Χαραλάμπους, Ορτέγα, Λοΐζου, Κακουλλής, Μίκου.

ΕΝΠ: Κλέιμαν, Μουλαζίμης, Σταρόκιν, Μπάλαζιτς, Μπαρμπόζα, Σπόλιαριτς, Ριέρα, Ουντότζι, Αγκίρι, Θεοδώρου, Ρουσιάς.

Πέτρου, Α. Κυριάκου, Κ. Κυριάκου, Κουμής, Κοσμά, Μαϊσουράντζε, Ανδρέου, Κολοκούδιας, Σαντίκ.