ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Φιλική ήττα με πολλά θετικά σημεία και ακυρωθέν γκολ στο τέλος (postmatch)

Ολοκληρώθηκε ο φιλικός αγώνας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ κόντρα στην Ουγγρική ΖΤΕ, με την ομάδα μας να δέχεται την ήττα με το στενό 1-0 με γκολ που σημειώθηκε στα πρώτα έξι λεπτά του αγώνα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ που αγωνίστηκε με ένδεκα αλλαγές σε σχέση με το χθεσινό φιλικό δεν μπήκε καλά στον αγώνα και για 25 περίπου λεπτά έψαχνε να βρει δέσιμο. Κάτω από την εστία της ομάδας μας ξεκίνησε ο Κυριακίδης και στην τετράδα της άμυνας οι Περέιρα (δεξιά), Βενιζέλου, Παναγιώτου και Κίκο (αριστερά). Στη μεσαία γραμμή δύο ανασταλτικοί μέσοι οι Κούσουλος και Χαραλάμπους και ως επιτελικός ο Σάββα. Δεξιά στην επίθεση  ο Λοΐζου, αριστερά ο Τζιωνής και στην κορυφή  ο Ντάρμπισαϊαρ.

Μία ολιγορία της άμυνας στο 6′ στοίχισε με το γκολ το οποίο και ηττήθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ.

Το παιχνίδι άλλαξε κυριολεκτικά όψη από το 35 μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έτρεξε πολύ κέρδισε πολλές μπάλες και είχε την υπεροχή του αγώνα. Βρήκε κλασικές ευκαιρίες που δεν τις εξαργύρωσε σε γκολ.

Στο δεύτερο μέρος η ΟΜΟΝΟΙΑ μετά το 70′ έριξε στον αγώνα 5 νεαρά παιδιά της ακαδημίας πολύ υποσχόμενα. Στην τελευταία φάση του αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ πέτυχε γκολ που ακυρώθηκε. Ο Ζευκής έπιασε εξαιρετική προβολή σε εκτέλεση φάουλ και σκόραρε για την ισοφάριση, με τον βοηθό να το ακυρώνει με οφσάιτ. Πολύ αμφίβολο οφσάιτ. Παρ’ όλα αυτά μπράβο στον Άγγελο Ζευκή που είδαμε στα μάτια του μια απογοήτευση μετά την ακύρωση.

Στα highlight του αγώνα με θετικό πρόσημο μπορούμε να ξεχωρίσουμε την εμφάνιση Κίκο που έχει σέντρα φαρμάκι και τρομερά κτυπήματα στα στημένα. Πολύ καλή απόδοση από Λοίζου που δέχτηκε αμέτρητα κτυπήματα καθώς και από τον Περέιρα που έτρεξε πολλά χιλιόμετρα στο δεξί άκρο.