ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑΉττα για την Εθνική μας ομάδα γυναικών - Ο...

Ήττα για την Εθνική μας ομάδα γυναικών – Ο απολογισμός στο Nations League

Με ήττα ολοκλήρωσε σήμερα τις υποχρεώσεις της η Εθνική μας ομάδα Γυναικών στον 3ο όμιλο της Γ’ Κατηγορίας του Nations League.

Στο DG Arena Lješkopolje Podgorica ηττήθηκε από το Μαυροβούνιο με 2-0 και τερμάτισε στην 3η θέση με απολογισμό επτά βαθμούς.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο πάλεψε, όμως το γκολ που δεχτήκαμε με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου δυσκόλεψε περισσότερο την προσπάθεια για το στόχο της νίκης.

Στο 74ο λεπτό η γηπεδούχος ομάδα, που τερμάτισε τελικά στη δεύτερη θέση, πέτυχε το 2-0.

«Δεν έχω παράπονο από την προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιρίστριες μας. Δημιουργήσαμε τις ευκαιρίες μας αλλά δυστυχώς δεν μπορέσουμε να τις αξιοποιήσουμε, σε αντίθεση με το Μαυροβούνιο που τιμώρησε τα λάθη μας» δήλωσε μετά το τέλος του σημερινού αγώνα ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Στέφανος Βοσκαρίδης.

Κύπρος: Ματθαίου, Μ. Γεωργίου, Σιακαλλή, Ξ. Γεωργίου, Παπαδοπούλου (57′ Ευστρατίου), Σάββα, Α. Μιχαήλ (70′ Γιάννου), Μ. Παναγιώρου (77′ Χρυσοστόμου), Αριστοδήμου (57′ Ελίνα Παναγιώτου), Βιολάρη, Ειρήνη Μιχαήλ (70′ Διονυσίου).