ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Παίρνει με άνεση το ζητούμενο (Α’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται του Εθνικού με 2-0 στο Α’ ημίχρονο του αγώνα στο Δασάκι της Άχνας σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας χωρίς να εντυπωσιάσει με την εμφάνιση της παίρνει το ζητούμενο καθώς με ένα γκολ του Μποτεάκ στο 14ο λεπτό και ένα του Ντούριτς στο 26ο πήρε σοβαρό προβάδισμα το οποίο θα την βοηθήσει στην πορεία του παιχνιδιού.

Από την άλλη ο Εθνικός δεν φαίνεται ικανός να δημιουργήσει ιδιαίτερα προβλήματα στην άμυνα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και οι ποδοσφαιριστές του είναι σαφώς επηρεασένοι από την περιπέτεια του κορωνοϊού.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει μπροστά της 45 λεπτά για να κάνει όσα πρέπει έτσι ώστε να φύγει από την Άχνα με το πολύτιμο τρίποντο.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Στρατηλάτης, Περατικός, Παπαγεωργίου, Χαραλάμπους, Σάντος, Ντολεζάλ, Χουντούμπιακ, Ζάκπα, Γκόρουπετς, Χριστοφή, Σάβιτς.

Στον πάγκο: Μπογκαντίνοφ, Κ.Ηλία, Μιγκελίτο, Μ.Ηλία, Κυπριανού, Πρόγιτς, Κουσιάππα, Μωυσέως, Κονέ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Λανγκ, Σέχου, Γκόμεθ, Ασάντε, Μποτεάκ, Σενέ, Ντούρις.

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Κίκο, Κούσουλος, Μαυρίας, Γκόμες, Χαραλάμπους, Τζιωνής, Λοϊζου, Κακουλλής.