ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΘα χρειαστεί ένα ποδοσφαιρικό θαύμα... (A' ημίχρονο)

Θα χρειαστεί ένα ποδοσφαιρικό θαύμα… (A’ ημίχρονο)

*Μέγας χορηγός μετάδοσης: Novibet | Υποστηρικτής: Πράσινη Κερκίδα

Σε ένα όχι και τόσο κακό ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ χάνει με 2-0 από τον Άρη, σε αγώνα για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Η ομάδα μας η οποία δεν μπήκε φοβισμένα στο Άλφα Μέγα, ήταν καλύτερη από την “Ελαφρά Ταξιαρχία” στο πρώτο 25 λέπτο και ήταν αύτη που δημιούργησε περισσότερο επιθετικά.

Κόντρα στην ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι εύτυχησαν να προηγηθούν, με πλασέ του Καζού από αριστερά. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Άρης πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων καθώς το γκολ επηρέασε την ΟΜΟΝΟΙΑ.

Στο 40′ η ΟΜΟΝΟΙΑ έχασε καλή εύκαιρια με τον Σίμιτς για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, όμως το πλασέ του ήταν άστοχο. Στα τελεύταια λεπτά του ημιχρόνου o Άρης διπλασίασε τα τέρματα του με τον Κακόριν.

Γενικά σε ένα παιχνίδι που αγωνίζονται δύο ομάδες με τους ίδιους στόχους, η ποιότητα των γηπεδούχων στο μεσοπειθετικό κομμάτι είναι εμφανέστατη.Η ομάδα μας θα χρειαστεί ένα ποδοσφαιρικό θαύμα για να φέρει τούμπα το παιχνίδι.

ΑΡΗΣ: Βανά, Καζού, Μουσούντα, Κακόριν, Γκομίς, Σανέ, Νίκολιτς, Στρούσκι, Σζόκε, Ουρόσεβιτς, Μπαμπίκα

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Μπράουν, Μπένγκστον, Σπόλιαριτς, Στεπίνσκι, Δημητρίου, Μάτισικ, Μπρόρσον, Μοντνόρ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παπαστυλιανού, Κουλιμπαλί, Σιπριάνο, Κακουλλής, Λοϊζου, Αλιούμ, Σίμιτς, Λανγκ, Κούσουλος, Μίλετιτς, Χαραλάμπους.

Στον πάγκο: Φαμπιάνο, Κελεπέσιης, Ψάλτης, Μάθιους,Φράνσον, Λέτσιακς, Μπασιρού, Ζαχαρίου, Παναγιώτου, Άμο, Μπέζους, Προκοπίου.

ΔΙΑΤΗΤΗΣ: Μενέλαος Αντωνίου
ΒΟΗΘΟΙ: Γιώργος Κοντεμενιώτης / Μάριος Δημητριάδης
4ος: Δημήτρης Κουμή
VAR επανάληψη χειριστή: Μάριος Χαραλάμπους