Home » ΡΟΗ » Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων του Μουντιάλ
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων του Μουντιάλ

Οι 29 μονομάχοι (συν τους τρεις που θα προκύψουν από τα playoffs) έμαθαν τις αντιπάλους τους στη φάση των ομίλων. Ξεχωρίζει ο αγώνας της Ισπανίας με τη Γερμανία, που θα διεξαχθεί στις 27 Νοεμβρίου.

Αρχίζουμε σταδιακά να μετράμε αντίστροφα για την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου, καθώς σήμερα (01/04) πραγματοποιήθηκε στην Ντόχα η κλήρωση της φάσης των ομίλων.

Η κλήρωση έβγαλε αρκετούς αμφίρροπους ομίλους, ενώ δίχως αμφιβολία ξεχωρίζει το “ματσάρισμα” της Ισπανίας με τη Γερμανία στον πέμπτο όμιλο.

Υπενθυμίζεται ότι η πρεμιέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου θα γίνει τη Δευτέρα 21 Νοεμβρίου στις 12:00, στο Al Bayt Stadium. Η φάση των ομίλων θα διεξαχθεί μέσα σε διάστημα 12 ημερών, από τις 21 Νοεμβρίου μέχρι τις 2 Δεκεμβρίου.

Οι οκτώ όμιλοι

1ος Όμιλος

  • Κατάρ
  • Ολλανδία
  • Σενεγάλη
  • Εκουαδόρ

2ος Όμιλος

  • Αγγλία
  • ΗΠΑ
  • Ιράν
  • Ουαλία / Σκωτία – Ουκρανία

3ος Όμιλος

  • Αργεντινή
  • Μεξικό
  • Πολωνία
  • Σαουδική Αραβία

4ος Όμιλος

  • Γαλλία
  • Δανία
  • Τυνησία
  • Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα – Αυστραλία / Περού

5ος Όμιλος

  • Ισπανία
  • Γερμανία
  • Ιαπωνία
  • Κόστα Ρίκα ή Νέα Ζηλανδία

6ος Όμιλος

  • Βέλγιο
  • Κροατία
  • Μαρόκο
  • Καναδάς

7ος Όμιλος

  • Βραζιλία
  • Ελβετία
  • Σερβία
  • Καμερούν

8ος Όμιλος

  • Πορτογαλία
  • Ουρουγουάη
  • Νότια Κορέα
  • Γκάνα

Αναλυτικά το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων:

Το πρόγραμμα του πρώτου ομίλου

Πρώτη Αγωνιστική – 21 Νοεμβρίου

Κατάρ – Εκουαδόρ

Σενεγάλη – Ολλανδία

Δεύτερη Αγωνιστική – 25 Νοεμβρίου

Κατάρ – Σενεγάλη

Ολλανδία – Εκουαδόρ

Τρίτη Αγωνιστική – 29 Νοεμβρίου

Ολλανδία – Κατάρ

Εκουαδόρ – Σενεγάλη

Το πρόγραμμα του δεύτερου ομίλου

Πρώτη αγωνιστική – 21 Νοεμβρίου

Αγγλία – Ιράν

ΗΠΑ – Ουαλία / Σκωτία – Ουκρανία

Δεύτερη αγωνιστική – 25 Νοεμβρίου

Αγγλία – ΗΠΑ

Ουαλία / Σκωτία – Ουκρανία – Ιράν

Τρίτη αγωνιστική – 29 Νοεμβρίου

Ουαλία / Σκωτία – Ουκρανία – Αγγλία

Ιράν – ΗΠΑ

Το πρόγραμμα του τρίτου ομίλου

Πρώτη αγωνιστική – 22 Νοεμβρίου

Αργεντινή – Σοαυδική Αραβία

Μεξικό – Πολωνία

Δεύτερη αγωνιστική – 26 Νοεμβρίου

Αργεντινή – Μεξικό

Πολωνία – Σαουδική Αραβία

Τρίτη αγωνιστική – 30 Νοεμβρίου

Πολωνία – Αργεντινή

Σαουδική Αραβία – Μεξικό

Το πρόγραμμα του τέταρτου ομίλου

Πρώτη αγωνιστική – 22 Νοεμβρίου

Γαλλία – ΗΑΕ – Αυστραλία / Περού

Δανία – Τυνησία

Δεύτερη αγωνιστική – 26 Νοεμβρίου

Γαλλία – Δανία

Τυνησία – ΗΑΕ – Αυστραλία / Περού

Τρίτη αγωνιστική – 30 Νοεμβρίου

Τυνησία – Γαλλία

ΗΑΕ – Αυστραλία / Περού – Δανία

Το πρόγραμμα του πέμπτου ομίλου

Πρώτη αγωνιστική – 23 Νοεμβρίου

Ισπανία – Κόστα Ρίκα / Νέα Ζηλανδία

Γερμανία – Ιαπωνία

Δεύτερη αγωνιστική – 27 Νοεμβρίου

Ισπανία – Γερμανία

Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα / Νέα Ζηλανδία

Τρίτη αγωνιστική – 1 Δεκεμβρίου

Ιαπωνία – Ισπανία

Κόστα Ρίκα / Νέα Ζηλανδία – Γερμανία

Το πρόγραμμα του έκτου ομίλου

Πρώτη αγωνιστική – 23 Νοεμβρίου

Βέλγιο – Καναδάς

Μαρόκο – Κροατία

Δεύτερη αγωνιστική – 27 Νοεμβρίου

Βέλγιο – Μαρόκο

Κροατία – Καναδάς

Τρίτη αγωνιστική – 1 Δεκεμβρίου

Κροατία – Βέλγιο

Καναδάς – Μαρόκο

Το πρόγραμμα του εβδόμου ομίλου

Πρώτη αγωνιστική – 24 Νοεμβρίου

Βραζιλία – Σερβία

Ελβετία – Καμερούν

Δεύτερη αγωνιστική – 28 Νοεμρβρίου

Βραζιλία – Ελβετία

Καμερούν – Σερβία

Τρίτη αγωνιστική – 2 Δεκεμβρίου

Καμερούν – Βραζιλία

Σερβία – Ελβετία

Το πρόγραμμα του όγδοου ομίλου

Πρώτη αγωνιστική – 24 Νοεμβρίου

Πορτογαλία – Γκάνα

Ουρουγουάη – Νότια Κορέα

Δεύτερη αγωνιστική – 28 Νοεμβρίου

Πορτογαλία – Ουρουγουάη

Νότια Κορέα – Γκάνα

Τρίτη αγωνιστική – 2 Δεκεμβρίου

Νότια Κορέα – Πορτογαλία

Γκάνα – Ουρουγουάη

Πηγή:sport24.gr



Αρχειο