ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟTο τερπνόν μετά του ωφελίμου!

Tο τερπνόν μετά του ωφελίμου!

H OMONOIA πήρε το ζητούμενο ψες, που δεν ήταν άλλο από το εισιτήριο της πρόκρισης για τα ημιτελικά του κυπέλλου Coca – Cola, με νίκη 3-1 επί της ΑΕΖ.

Οι ποδοσφαιριστές μας καθάρισαν την υπόθεση πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο με τέρματα των Σεμέδο στο 26ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και Στεπίνσκι στο 29′ και το 4ς’, κι έτσι όπως δήλωσε και ο Χάμπος στο τέλος της αναμέτρησης, η ομάδα έκανε διαχείριση και οικονομία δυνάμεων στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο. Μάλιστα, ο Γιάννης Αναστασίου είχε την ευκαιρία να δώσει ανάσες σε κάποιους ποδοσφαιριστές που έχουν συνεχόμενα παιχνίδια στα πόδια τους.

Γουίλι Σεμέδο και Μάριους Στεπίνσκι έδωσαν με τα γκολ τους την άνεση στην ΟΜΟΝΟΙΑ, και δίκαια εντάσσονται στους διακριθέντες, όμως την παράσταση έκλεψε για άλλο ένα παιχνίδι ο Χάμπος ο οποίος σε ακόμη ένα συνεχόμενε παιχνίδι “κατάπιε” το γήπεδο.

Πλέον η ΟΜΟΝΟΙΑ γυρίζει σελίδα και βλέπει το πολύ κρίσιμο παιχνίδι με την Ανόρθωση την ερχόμενη Δευτέρα, θέλοντας να διευρύνει το νικηφόρο σερί της και να ανεβάσει ακόμα περισσότερο την ψυχολογία του λαού της.